25.11.2008

Korkuyorum anne.

Onca okuduğumuz tecavüz haberleri,cinsel tacizler..Meğer ne kadar bastırmışım kafamda yaşadıklarımı.O çocuk aklımla kaçtığımdan,büyük aklımla daha da saklanmışım..Öyle ki sürekli takip ettiğim bir televizyon dizisinde aynı durumu yaşayıpta son ana kadar söylemeyen kız gibi..Kadın olmak bu kadar kötü bir şey mi anne?Büyük şehirde yaşamak bu mu anne?Modern olmak,geniş olmak,başkaları ne yapıyorsa aynısını yapmak bu mu anne ha bu mu!Şükür ki ne kadar küçük olsam da nitelendiremediğim o olaydan kaçmayı başarabilmişim.Şükür ki en az hasarla atlatmışım.Kimbilir belki de öyle sanıyorum.Yıllar içinde yaşadığım şeyler belki bunun bir sonucudur ha.Allah'ım ne olur yardım et..

6 yorum:

Bilgicelli dedi ki...

Bayanların kaderi galiba...Bu hale getiren de ne yazık ki biz erkekleriz.Toplumumuzda ki eksiklikler burada da gün yüzüne çıkıyor.Umarım böyle olaylar yaşanmaz herkes eşit bir şekilde hayata başlar...

mcan dedi ki...

cok basit. 'korunma ihtiyacı hisseden kadınlar tesettüre girer'. Bu mantıkla ülkede bir şeylere kadınlar aletedilmek isteniyor. hükümet ise devam diyor.

Pnarist dedi ki...

Değil mi..Çok basit.Bir canlı var ve "diğerleri" var..Bu "diğerleri" akıllarınca(!) herkese herşeyi yapabilme lüksüne sahip.

http://mcanpoyraz.blogspot.com/ dedi ki...

ya yanlıs anlasılmadım umarım.
sonucta bu vakaların bu hukumet donemınde artması ve cezasız kalması tesaduf olamaz buna dıkkat cekmeye calıstım.

Pnarist dedi ki...

Yanlış anlaşılacak birşey yok zaten.Herşey ortada.Yaşananlar var herşeyden önce.

warchild dedi ki...

tecavüz haberleri..çoçuklarına sulanan şeyler..insanların bunalımı sapıklığa yönlendiriyor.elimizden sadece küfür etmek geliyor.nasıl bir ülkede yaşar olduk düşünmek bile ürkütücü.zıvanadan çıkmak böyle olsa gerek.tabi hanımlar açısından çok daha kötü gerçekten allah yardımıcınız olsun

Yorum Gönder